Alternatywa dla kanalizacji

my, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda z butelki. Co prawda to zależy od regionu naszego kraju, z tego powodu warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygno

Dodane: 06-09-2016 16:08
Alternatywa dla kanalizacji

Jaką wodę pijesz - z kranu, czy z butelki?

Pierwszy mit - woda która leci z kranu nie nadaje się do spożywania. A prawda jest taka, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane wymagania i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda z butelki. Co prawda to zależy od regionu naszego kraju, z tego powodu warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda butelkowania. NIESTETY NIE. Większość takiej wody ma bardzo małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Popatrz wyżej - często woda z kranu ma ich więcej. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Czytaj etykiety.


Przytulny (mały) ogród

W małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy.

Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny. Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach. Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.


Deficyt wody w Polsce

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez wody nie byłoby życia na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.© 2019 http://liceum13.waw.pl/