Artykuł o dywanach

Dodane: 25-09-2016 06:54
Artykuł o dywanach czyszczenie dywanów wrocław

Sprzątanie domowych korytarzy

Domowe korytarze są takimi miejscami, które praktycznie cały czas wymagają sprzątania. Dzieje się tak dlatego, że po takich korytarzach chodzą domownicy i goście o różnych porach roku zanim zdążą ściągnąć buty. Jednocześnie korytarz jest pierwszym miejscem, jakie staje się widoczne po wejściu do domu, dlatego gospodyniom zależy na tym, aby był on czysty i zadbany. Starają się, więc często ścierać kurze osadzające się na domowych korytarzach, a także zmywać podłogę. W zależności od rodzaju podłogi myją ją środkami do paneli lub środkami do czyszczenia płytek. Zdarza się, że domowy korytarz jest zmywany po kilka razy w tygodniu. Dzięki temu po wejściu do domu można zobaczyć porządek i poczuć bardzo przyjemny zapach.

Nie wyręczaj swoich dzieci w sprzątaniu

Uczmy sprzątać także nasze dzieci. Chociaż często żyjemy zgodnie z obrazem, wedle którego to rodzice troszczą się o porządek, to może to być na dłuższą metę szkodliwe dla naszych pociech. Stan naszego mieszkania czy domu stanowi przecież wizytówkę wśród obcych osób, a nie chcielibyśmy, aby syn czy córka w przyszłości wychodziły na osoby niechlujne. Oczywiście nie chodzi o to, aby narzucać maluchowi ciężkie zadania, ale namawiajmy go do tego, aby po zabawie odkładał rzeczy na swoje miejsce czy ścielił łóżko. Może też być małym pomocnikiem podczas prac ? spędzi z nami czas i przy okazji zaczniemy wpajać mu pewne dobre nawyki prosząc go na przykład o to, aby podał nam środek do czyszczenia. Z wiekiem możemy dokładać kolejne zadania, które poprzedzimy dokładnym wytłumaczeniem ich roli oraz sposobu wykonywania. Kilka razy obserwując pracę dziecka udzielimy mu cennych podpowiedzi, a w pewnym momencie zauważymy, że jesteśmy mocno odciążeni, bo odkurzanie czy mycie okien stało się dla pociechy czymś normalnym.

Odkurzacze piorące do domowego użytku i opłacalność zakupuCzy opłaca się kupić odkurzacz piorący?

Czy warto zainwestować we własny odkurzacz piorący? Ostatnio jest sporo takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane. Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić. Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użytku, które są dużo wygodniejsze w użyciu, ponieważ zarówno pokrywają dywan środkiem czyszczącym i woda, jak i ją zbierają. Większość odkurzaczy piorących do zastosowań domowych tylko zbierze wodę, środek czyszczący i wodę musimy nanieść na dywan ręcznie. A jest to bardzo męcząca część prania dywanów. Jeśli mamy wiele dywanów w domu, to ich profesjonalne czyszczenie rzeczywiście może być kosztowne. Jednak jeśli czyścimy dywany sporadycznie i jest ich wiele, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.