firma sprzątająca gdańsk

Z czego robione są dywany

firma sprzątająca gdańskWzornictwo jest ważne, ale tak samo istotne są materiały użyte do produkcji dywanu.
Najpopularniejszym materiałem jest wełna pozyskiwana z owiec. Trochę mniejszą popularnością cieszy się jedwab, z niego dywany wytwarza się głównie na wschodzie, gdzie tego materiału jest pod dostatkiem. W zasadzie to od tego z czego jest zrobiony dywan zdeterminuje jest cały proces zmieniania wyglądu przez lata.
Nie wiele osób wie, że dywan z czasem nabiera tak zwanej patyny.

No i nie każdy dywan można czyścic tymi samymi środkami, co również jest następstwem użytego do produkcji materiału.

Washlet - definicja

Współczesną ubikację w Japonii nazywa się washletem (jap. ??????? Woshuretto?) lub deską klozetową czyszczącą ciepłą wodą (jap.
?????? onsui senj? benza?).
Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych rodzajów ubikacji na świecie4. Produkt firmy TOTO Washlet Zoe został odnotowany w księdze rekordów Guinnessa jako najbardziej zaawansowana ubikacja na świecie posiadająca 7 funkcji. Ponieważ model został zaprezentowany w 1997, najprawdopodobniej jest mniej zaawansowany od najnowszego modelu TOTO Neorest20. Pomysł washletu przyszedł z zagranicy.
Pierwsza muszla klozetowa ze zintegrowanym bidetem została wyprodukowana w Szwajcarii w 1964 roku.
Era ubikacji naszpikowanych elektroniką zaczęła się w Japonii w 1980 roku5 wraz z zaprezentowaniem Washlet G Series przez TOTO. Od tamtej pory nazwa washlet jest używana w odniesieniu do wszystkich rodzajów japońskich elektroniczno-mechanicznych systemów muszli klozetowych.
W 2002 roku prawie połowa domostw japońskich posiadała taką ubikację, co przewyższało liczbę domostw posiadających komputer osobisty34.
Na pierwszy rzut oka muszla taka wygląda podobnie do spotykanych na Zachodzie. Jednakże posiada ona kilka dodatkowych funkcji takich jak: suszarka, podgrzewanie siedziska, opcje masażu, ustawienia strumienia wody, automatyczne podnoszenie pokrywy, automatyczne spłukiwanie itd.2. Funkcje te obsługiwane są za pomocą panelu sterującego, który może być przymocowany do deski sedesowej lub umiejscowiony na ścianie (wówczas często jest bezprzewodowy)2.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii

Chemia w domu

Nadmiar chemii szkodzi ? o tym chyba wie każdy, jednak mało kto tak naprawdę coś z tym robi.
Nadmiar używania fosforanów ułatwia rozprzestrzenianie się glona w wodzie, substancje zapachowe powodują podrażnienia skóry.
Przy używaniu współczesnej chemii domowej należy zachować środki ostrożności: gumowe rękawice to absolutna podstawa.
Należy też pamiętać, aby każdą powierzchnię mytą chemikaliami dokładnie spłukać lub wytrzeć szmatką z wodą, aby nie pozostawić środka czyszczącego na powierzchni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy posiadaniu małych dzieci..
Dodane: 06-06-2017 05:34

Tagi: trójmiasto gdańsk sprzątanie firma sprzątająca

Następne wpisy: