bhp warszawa

prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru.
Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy...medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem.
Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Zatrudniając nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów formalnych.
Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp.
Konieczność szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy. Jedynie pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie. Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie.

Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy.

Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.

Zapobieganie

bhp warszawaZ wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie wydarzą. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wielu pracodawców chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych.
A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek. Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć.
Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania. Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden pracownik próbuje naprawić maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przypadkowo naciska przycisk.

Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć w skutek czego feralny robotnik traci rękę.

Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje pokaźne odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód.
Aczkolwiek lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?

na temat szkoleń bhp

Chyba najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest zrobienie ich w wersji w internecie.
Z pewnością z takiej formy szkoleń mogą skorzystać dyrektorzy firmy. Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego: Przy pracy z komputerem krzesło ma główny wpływ - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie.

Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień.

Wystarczająco dobre krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz dobrze profilowane oparcie.

Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego.

Bez tego można się "połamać".
Życzę bezpiecznego używania kompa. W kraju mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej sto podwładnych muszą mieć odrębnego specjalistę bhp.

Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek.

W końcu bardzo dużo firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp..

Dodane: 01-11-2014 09:58

Tagi: Warszawa bhp szkolenia bhp szkolenie bhp

Widok do druku:

bhp warszawa

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: