Chirurgia stomatologiczna

implanty 偶oryTrzeba przyzna膰, 偶e chirurgia stomatologiczna stale si臋 rozwija.

Dzi臋ki temu zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologicznego stoj膮 na naprawd臋 wysokim poziomie.

Opr贸cz tego s膮 one og贸lnie dost臋pne i wykonywane u os贸b w praktycznie ka偶dym wieku.
Z us艂ug stomatologicznych mo偶na korzysta膰 zar贸wno w du偶ych przychodniach stomatologicznych, jak i w przychodniach prowadzonych przez jednego stomatologa, kt贸ry zajmuje si臋 prowadzeniem dzia艂alno艣ci stomatologicznej.

Istnieje tak偶e mo偶liwo艣膰 dokonania wyboru takiego chirurga stomatologicznego, kt贸ry przyjmuje prywatnie.

Trzeba jednak zaznaczy膰, 偶e koszty us艂ug przez niego wykonywanych mog膮 by膰 dosy膰 wysokie.

Dlatego wiele os贸b korzysta z bezp艂atnych us艂ug wykonywanych przez chirurga stomatologicznego.

Dentysta - kim jest? Wikipedia i definicja dentysty

implanty 偶ory
Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot.

dentysta (z 艂ac.

dens dope艂niacz dentis "z膮b") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii. W Polsce tytu艂 lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje si臋 po pi臋cioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych.

Pe艂ne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje si臋 pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Ko艅cowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Pa艅stwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego sta偶u podyplomowego12(dotyczy wy艂膮cznie os贸b ko艅cz膮cych studia przed 1 pa藕dziernika 20163). Zgodnie z ustaw膮 o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upowa偶niony jest do leczenia schorze艅 z臋b贸w, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyleg艂ych. 殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta

Dzia艂y stomatologii: Protetyka. Cytat z Wikipedii

Protetyka stomatologiczna ? dzia艂 stomatologii po艣wi臋cony odtwarzaniu pierwotnych warunk贸w zgryzowych po utracie z臋b贸w naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.
W obr臋bie zainteresowa艅 protetyki stomatologicznej znajduje si臋 r贸wnie偶 rehabilitacja pacjent贸w po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomoc膮 protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).
Do odtworzenia wykorzystuje si臋 uzupe艂nienie protetyczne.

Mog膮 one by膰 sta艂e (niedaj膮ce si臋 usun膮膰 z ust), lub ruchome (daj膮ce si臋 wyj膮膰 z ust), lub kombinowane (protezy ruchome po艂膮czone z uzupe艂nieniami sta艂ymi za pomoc膮 zasuw, zatrzask贸w, rygli, lub koron teleskopowych). Do uzupe艂nie艅 protetycznych ruchomych zalicza si臋 m.in.

protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma 艣luz贸wkowo-oz臋bnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do sta艂ych m.in.
korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelan膮 na podbudowie metalowej oraz pe艂noceramiczne). 殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna
.

Widok do druku:

implanty 偶ory

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: