Sprzątanie szkolnych toalet

Budynki szkolne sprzątane są przez specjalne ekipy zajmujące się robieniem gruntownych porządków w dużych budynkach.
Wprawdzie na co dzień utrzymaniem szkół w czystości zajmują się woźne, jednak nie są one w stanie w szybki sposób wyczyścić wszystkich pomieszczeń szkolnych. Tymczasem wchodzące do szkoły firmy sprzątające mogą nawet w ciągu jednego dnia posprzątać wszystkie klasy i sale gimnastyczne oraz szkolne toalety.
W tych ostatnich pomieszczeniach przeprowadzana zostaje porządna dezynfekcja, a dodatkowo można zrobić przegląd wszystkich urządzeń sanitarnych.

Natomiast klasy i sale gimnastyczne zostają dokładnie odkurzone i wyczyszczone, a dodatkowo porządnie przewietrzone.

Dzięki temu usunięty zostaje z nich powstający w ciągu roku szkolnego kurz.

O mopie - niepoważnie

Mop ? niegdyś bardzo popularne zwierzę domowe, obecnie zagrożone wymarciem, które składa się z anatomicznego drążka i równie anatomicznej pofrędzlowanej szmaty.
Egzystuje w domach i prowadzi samotniczy tryb życia.

Czasami odpoczywa w towarzystwie innych środków czystości.

Jest najlepszym przyjacielem gospodyń domowych i sprzątaczek ? prawie jak pies.

Stworzenie to nie wymaga zbyt wiele opieki i nakładów finansowych.

Żywi się brudem ogólnodostępnym na podłogach.

Małymi mopiątami zajmują się matka i ojciec mopowie.

Zajęciami nielubianymi przez mopa są najczęściej: czyszczenie; wyciskanie; moczenie; dezynfekowanie.

.

Źródło: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Mop

Przeszłość perskich dywanów

pranie dywanów wrocław
Ksenofont wspomina luksusowe dywany wytwarzane przez Medów4.
Zachowane przekazy z podbojów Aleksandra Macedońskiego wspominają, że władca miał znaleźć dywan w grobowcu Cyrusa II Wielkiego4. Cesarz wschodniorzymski Herakliusz, panujący w latach 610?641, miał zabrać dywan pokaźnych rozmiarów z pałacu Sasanidów po zajęciu Dastjerdu w 628 roku5. Bogato zdobiony dywan z Baharestanu padł łupem Arabów po zdobyciu Ktezyfonu w 637 roku5. O sztuce tkania dywanów w Persji i zręczności tamtejszych rzemieślników pisał chiński podróżnik Xuanzang. ...Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_perski.

Następne wpisy: