Czysto w domu i biurze

Dodane: 17-07-2016 12:53
Czysto w domu i biurze

Czysty dom w zasięgu Twojej ręki

W dzisiejszych czasach kobiety stoją przed trudnym zadaniem. Na ich barkach spoczywa zdobycie wykształcenia, zrobienie kariery zawodowej, a także utrzymanie domu i wychowanie dzieci. Nic więc dziwnego, że czasami brak nam sił i jesteśmy zniechęcone. Natłok zajęć i brak wolnego czasu na odpoczynek, przyjemności i dbanie o siebie może doprowadzić każdą kobietę do frustracji i bezsilności. Warto więc pomyśleć o tym, jak zmienić taki stan rzeczy. Z pomocą przychodzą nam profesjonalne firmy, które zaprowadzą porządek w naszym domu. W zależności od potrzeb wykonają one gruntowne porządki lub będą dbały o bieżące utrzymanie czystości.

Sprzątanie w kulturze

W polskiej kinematografii zapisało się kilka słynnych kreacji sprzątaczek:

sprzątaczki w kultowej polskiej komedii Co mi zrobisz jak mnie złapiesz,
sprzątaczka w klubie sportowym "Tęcza" grana w filmie Miś przez Hannę Skarżankę,
w tej samej roli w filmie Ryś plejada gwiazd polskiego filmu: Grażyna Szapołowska, Joanna Żółkowska, Krystyna Janda, Dorota Stalińska, Anna Majcher i Beata Tyszkiewicz.
Tytuł Une femme de ménage czyli Sprzątaczka nosi francuski film w reż. Claude'a Berri z 2002 r. Główne postacie sprzątaczek lub sprzątaczy można znaleźć również w innych filmach2:

Good Will Hunting (1997, reż. Gus Van Sant),
Joe Dirt (2001, reż. Dennie Gordon),
My Life Without Me (2003, reż. Isabel Coixet),
Vera Drake (2004, reż. Mike Leigh),
Volver (2006, reż. Pedro Almodóvar),
La Sconosciuta (2006, reż. Giuseppe Tornatore).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz

O znaczeniu przestrzeni publicznej

Chcemy, żeby nasze otoczenie było czyste i ładne. Jednak trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku, żeby tak było. Na szczęście w polskich miastach z każdym rokiem poprawia się wygląd przestrzeni publicznych. Skwery i parki są bardziej zadbane, trawniki przystrzyżone, a parkingi chodniki zimą odśnieżane. To w jakim miejscu żyjemy ma ogromny wpływ na nas. Zadbane tereny zielone zachęcają do aktywności fizycznej i spacerów, a to poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.