Dentysta Zabrze

Dodane: 02-02-2020 09:33
Dentysta Zabrze Dentysta Zabrze

Myśląc o stomatologu uważamy, że zajmuje się on tylko usuwaniem i leczeniem zębów. Jak najbardziej wykonuje te zabiegi, lecz oprócz tego wykonuje wiele innych rzeczy. Bo stomatologia, to bardzo szeroki dział medycyny i obejmuje wiele specjalizacji, jak leczenie zachowawcze połączone z leczeniem kanałowym, chirurgię szczękowo-twarzową oraz chirurgię stomatologiczną, ortodoncję, stomatologię dziecięcą, periodontologię oraz protetykę. Gabinet dentystyczny najczęściej odwiedzają ludzie z powodu próchnicy zębów. Próchnica jest zmorą wśród polskiego społeczeństwa. Nie każdy z Polaków dba o uzębienie, a nawet jest wprost przeciwnie, bo wielu z nas zaniedbuje stan swojego uzębienia. Co prawda, że rzadko to się zdarza wśród młodego pokolenia, lecz wśród starszego pokolenia jest to bardzo częste. W wielu przypadkach dentysta dowiaduje się o naszym istnieniu dopiero wtedy, gdy ząb boli nas nie do wytrzymania. Ogromny ból sprawia, że stajemy się odważniejsi i udajemy się do stomatologa. A tam przekonujemy się że nie było się czego bać i zaczynamy żałować wcześniejszego unikania dentysty.

Dlaczego tylu osobom wizyta u stomatologa wydaje się czymś strasznym?Czy wciąż pokutuje przekonanie, że dbanie o zęby musi boleć? Takim przekonaniom winne są nasze zaniedbania. Tymczasem dzisiaj każdy gabinet dentystyczny wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i rozwiązania. To oznacza, że ryzyko bólu zmniejsza się do minimum. Dziś także każdy stomatolog dokładnie informuje pacjenta o stanie jego uzębienia. Wskazuje, jakie zabiegi będą potrzebne i jakie opcje ma pacjent. Czasem - niestety trzeba wybierać miedzy leczeniem kanałowym a wyrwaniem zęba. Jednak - na szczęście - nie zawsze musi tak być. Jeżeli ktoś się boi, powinien najpierw pójść do wybranego gabinetu i porozmawiać z lekarzem. Dentysta pomoże wtedy podjąć właściwą decyzję. Być może to, że nie trzeba od razu siadać na fotelu i poddać się lekarskim oględzinom, pozwoli przygotować się psychicznie na pierwszą prawdziwą wizytę. Od problemu zdrowych zębów nie warto za długo uciekać. Bo to się w końcu zemści. Nie warto do tego dopuszczać.

W każdym gabinecie dentystycznym jest zakres jego usług, jednak do najbardziej popularnych możemy zaliczyć: - w przypadku profilaktycznego leczenia, jest to fluoryzacja, piaskowanie zębów, lakierowanie oraz lakowanie zębów. Tych kilka metod najczęściej dentysta stosuje u małych pacjentów, jednak na fluoryzację i piaskowanie może udać się każdy. - w zakresie stomatologii zachowawczej, znajdziemy takie możliwości jak leczenie ubytków zębów oraz leczenie kanałowe zębów. - estetyczna, pozwala nam na najbardziej popularny zabieg , czyli wybielanie zębów, założenie licówek kompozytowych lub porcelanowych, a dla bardziej wymagających nałożenie specjalnej biżuterii nazębnej. -chirurgia dentystyczna, pozwala na ekstrakcje zębów mlecznych oraz stałych - dziecięca to wspomniane już wcześniej lakowanie, lakierowanie zębów oraz w niektórych gabinetach dentystycznych jest możliwość wyboru kolorowych plomb dla dzieci. - protetyka pozwala na odbudowę zębów, zakładanie koron i mostów oraz na wykonanie protez. Praktycznie każdy gabinet dentystyczny wykonuje usługi tego typu, jednak na pewno podejście do pacjenta jak również ceny są różne.

Jeżeli tylko cokolwiek złego zacznie dziać się w obrębie twojej jamy ustnej, najprawdopodobniej pierwszym lekarzem, do którego się zgłosisz, będzie dentysta. Od czasu do czasu zaglądasz w końcu do jego gabinetu. Starasz się pojawić w nim przynajmniej raz na sześć miesięcy, by przeprowadzić wizytę kontrolną i w razie czego szybko uporać się z np. rozwijającą się próchnicą. A w jakich jeszcze sytuacjach powinieneś odwiedzić swój gabinet dentystyczny? Kiedy dentyści mogą naprawdę ci pomóc w lepszym zadbaniu o własne zdrowie? Oczywistym przypadkiem, z którym większość pacjentów udaje się do tego rodzaju gabinetów, jest po prostu próchnica. Jeżeli więc tylko czujesz, że w twoich zębach pojawiły się pewne braki, najlepiej od razu zapisz się na wizytę, póki próchnica nie zaatakowała miazgi zęba. Stomatolog może też pomóc ci w wyleczeniu wad zgryzu oraz zlikwidowaniu wczesnych zapaleń miazgi zębowej. Tak naprawdę cokolwiek by się nie działo, zawsze możesz się do niego zgłosić. W razie potrzeby stomatolog pokieruje cię dalej.

Niby mówi się sporo o tym, jak ważne są zdrowe zęby. Kiedy one chorują i nie są leczone, odbije się to negatywnie rykoszetem na niemal całym organizmie. Do tego ten ból! W takich przypadkach pomoże dentysta. Dlaczego wiec tyle osób woli cierpieć ból zęba, a boi się wizyty u lekarza, który może pomóc? Czy dany rodzaj bólu łatwiej znieść, niż inny? a co ze świadomością, że można się tego bólu po prostu pozbyć? Lekarz stomatolog łatwo określi, co się dzieje. Czasem zaleci RTG i wtedy ma już pełny obraz stanu chorego miejsca. Tak, leczenie bywa długie. ale czy nie dotyczy też innych części naszego ciała? Czy z każdą inną przypadłością tak zwlekamy, zanim pójdziemy do lekarza? Rzadziej, niż z bólem zęba. Dzisiejszy gabinet dentystyczny - nawet ten najmniejszy - ma dziś nowoczesne wyposażenie. To już nie te gabinety sprzed lat, w których czasem brakowało tego, czy owego. Dziś lekarze dbają o wiele bardziej o komfort swoich pacjentów pamiętając wciąż pokutujące przekonanie, że leczenie zębów zawsze boli, choć to nieprawda.