Jak czyścić dywan?

Jak czyścić dywan? czyszczenie wykładzin wrocław

Miotła - czym jest?

Miotła ? proste narzędzie czyszczące służące do usuwania pyłu i śmieci z płaskich powierzchni, przede wszystkim podłóg. Składa się z podłużnej, cylindrycznej rączki (styliska) i umieszczonego na jej końcu aparatu czyszczącego (w tradycyjnych miotłach pęk rózeg). Dawniej miotły powszechnie uznawano za podstawowy atrybut wiedźm i czarownic. Ich rola jako narzędzi umożliwiających latanie osobom uprawiającym czarną magię do dziś przetrwała w baśniach, legendach i popkulturze.

Mniejsze narzędzia czyszczące o podobnej konstrukcji często określa się mianem miotełek. Za odmianę miotły można uznać mop.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a

Za dużo chemii

Nadmiar chemii szkodzi ? o tym chyba wie każdy, jednak mało kto tak naprawdę coś z tym robi. Nadmiar używania fosforanów ułatwia rozprzestrzenianie się glona w wodzie, substancje zapachowe powodują podrażnienia skóry.

Przy używaniu współczesnej chemii domowej należy zachować środki ostrożności: gumowe rękawice to absolutna podstawa. Należy też pamiętać, aby każdą powierzchnię mytą chemikaliami dokładnie spłukać lub wytrzeć szmatką z wodą, aby nie pozostawić środka czyszczącego na powierzchni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy posiadaniu małych dzieci.

O dywanach

Z czym kojarzy nam się dywan?

Pewnie niektórym na myśl przychodzą stare dywany z domów naszych dziadków. Innym mogą się kojarzyć z różnymi produktami dywano-podobnymi z czasów PRL. Natomiast obecnie jest to jedna z fajniejszych ozdób do domu.

Dywan nie tylko może być znakomitym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu ale też ma jedną ogromną zaletę - jest ciepły w dotyku, znacznie cieplejszy niż inne rodzaje podłogi. Cieplejszy nawet niż drewno. Jedno tylko jest w tym względzie w stanie pobić dywany - ogrzewanie podłogowe. Na które oczywiście ani dywanów ani wykładzin kłaść nie wolno.

Obecnie mamy ogromny wybór zarówno jeśli chodzi o wzory i materiały z jakich są wykonane dywany. Dzięki temu już za niewielkie pieniądze można kupić fajny dywan.