targi w Chinach

Właściwie zorganizowany wylot na to tak na prawdę spora część sukcesu w sprawach biznesowych.

Na resztę sukcesu i powodzenia to głównie znajomość biznesowej etykiety.

O Szanghaju

Szanghaj jest największym chińskim ośrodkiem...gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości (po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na świecie.
W mieście działa giełda papierów wartościowych, giełdy towarowe i wielkie banki.
Rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, środków transportu, elektroniczny, poligraficzny, włókienniczy, spożywczy, obuwniczy i wysokich technologii. Wielki węzeł komunikacyjny (porty lotnicze Szanghaj-Hongqiao, Szanghaj-Pudong, metro).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghaj

Kultura a biznes

Robienie interesu w Chinach do łatwych nie należy. Trzeba się przygotować przede wszystkim na duże różnice kulturowe, które nijak mają się do tych znanych nam z Europy.

Trzeba pamiętać, że to kraj, który dopiero od niedawna jest otwarty na tego typu współpracę, co za tym idzie nie do końca potrafią się dostosować do naszej kultury i sposobów załatwiania różnych spraw- w tym także związanych z biznesem.

Mając to na uwadze należy bardzo ostrożnie stawiać tam swoje kroki i podejmować decyzje mając na uwadze te właśnie różnice.

Targi w Chinach

targi w Chinach Targi w chinach odbywają się regularnie w większych miastach takich jak Szanghaju.
Daje to możliwość zakupu towaru po okazyjnej cenie, a nawet zawarciu stałej współpracy z miejscowym dostawcą lub producentem. Targi to również świetna okazja, aby poznać trochę kulturę robienia interesów w Chinach, ta wiedza może okazać się kluczowa w przyszłych transakcjach.
Pozwoli nam na negocjowanie ceny towarów lub ustalaniu szczegółów produkcji i później transportu do miejsca docelowego.
Podsumowując to warto chociaż raz przybyć na targi towarów i przekonać się na własnej skórze jak wygląda chiński świat handlu i obrotu towarami..
Dodane: 20-08-2015 11:14

Tagi: chiny biznes targi wyjazdy targowe

Widok do druku:

targi w Chinach