Kto potrzebuje usług geodezyjnych? Z pewnością inwestorzy, którzy wykonawców poszukują na rynku lokalnym: .

O geodetach.

Droga kształcenia geodety

geodezja jaworgeodezja jaworDroga kształcenia przyszłych geodetów jest dość trudna i wymagająca, jest to w końcu zawód wymagający pewnych ściśle określonych umiejętności, ale również i predyspozycji. Technika budowlane często maja kierunek geodezyjny na który można się zapisać i w ten sposób zacząć swoją przygodę z tą dziedziną.
Jest to niezły początek i pozwala przyswoić pewne podstawy i w razie czego zrezygnować i jeżeli to nie dla nas. Oczywiście można skończyć liceum i pójść na studia geodezyjne, jednak to dla niektórych skok na zbyt głęboką wodę, z powodu wysokiego poziomu startowego przedmiotów.

Tachimetr

Instrument ten był wykorzystywany w klasycznej tachimetrii, czyli ?masowym? pomiarze położenia punktów terenowych przy "mapowaniu" terenu w celu sporządzenia map w skalach od 1:10000 do 1:25000. Tachimetria polega na pomiarze sytuacyjno-wysokościowym wykonywanym metodą biegunową, do określania położenia sytuacyjnego punktów szczegółowych, oraz niwelacji trygonometrycznej, do określania wysokości tych punktów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tachimetr

Nowa nieruchomość, czyli praca dla geodety

Geodeta,a raczej jego usługi są potrzebne wszędzie tam, gdzie powstaje jakaś nieruchomość.
Już przy planowaniu budowy geodeta musi przyjść na wskazany teren i dokonać odpowiednich obliczeń oraz sporządzić mapy do dokumentacji, aby inwestor mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.

Po otrzymaniu zezwolenia geodeta musi wykonać mapę do celów projektowych i przekazać ją wykonawcy, który zgłasza ją w odpowiednim urzędzie.

W trakcje pomiarów geodeta uwzględnia sąsiednie działki, wyznacza miejsce, gdzie budynek może stanąć i wszystko nanosi na mapę. W kolejnych etapach inwestycji geodeta również ma całkiem sporo pracy..
Dodane: 31-07-2016 05:54

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo jawor

Widok do druku:

geodezja jawor

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: