Na kolory budowane wed艂ug CMYK nale偶y

naklejki foliowe
Farby w ww.

kolorach nie s膮 okre艣lone jednoznacznie, tote偶 odcienie ich kolor贸w r贸偶ni膮 si臋 u r贸偶nych producent贸w, szczeg贸lnie w r贸偶nych regionach 艣wiata. Barwy wynikowe w metodzie CMYK otrzymuje si臋 poprzez 艂膮czenie barw podstawowych w proporcjach (dla ka偶dej z nich) od 0% do 100%.

Farby CMYK to substancje barwi膮ce przepuszczaj膮ce (lub rozpraszaj膮ce) 艣wiat艂o, czyli barwniki, tak wi臋c 艂膮czy si臋 je nie metod膮 mieszania tylko nak艂adania warstwami i dlatego barwa wynikowa mo偶e mie膰 od 0% do 400% koloru (czyli kolor贸w sk艂adowych).

Na kolory budowane wed艂ug CMYK nale偶y patrze膰 jak na warstwy kolorowej, przepuszczaj膮cej 艣wiat艂o folii.殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK

Normy dla etykiet

naklejki folioweEtykieta reklamowa, lub po prostu etykiety samoprzylepne, s艂u偶膮 do oznaczania produkt贸w.
Wi臋kszo艣膰 etykiet musi posiada膰 atesty do u偶ycia z produktami spo偶ywczymi, wi臋c nie mo偶na stosowa膰 przy ich druku szkodliwych substancji ani szkodliwych tuszy czy te偶 kleju.
Musz膮 spe艂nia膰 艣ci艣le okre艣lone normy aby m贸g艂 zosta膰 naklejone na 偶ywno艣膰.

Istniej膮 r贸wnie偶 inne rodzaje etykiety, kt贸re s膮 dla u偶ytku poza przemys艂em spo偶ywczym i nie s膮 one obj臋te tak 艣cis艂ymi normami.

Na zestaw tych kolor贸w m贸wi si臋

CMYK ? zestaw czterech podstawowych kolor贸w farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych (atramenty, tonery i inne materia艂y barwi膮ce w drukarkach komputerowych, kserokopiarkach itp.). Na zestaw tych kolor贸w m贸wi si臋 r贸wnie偶 barwy procesowe lub kolory triadowe (kolor i barwa w j臋z.

polskim to synonimy).

CMYK to jednocze艣nie jedna z przestrzeni barw w pracy z grafik膮 komputerow膮.殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK
.

Widok do druku:

naklejki foliowe

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: