Drewniane potrafią w dużym stopniu upiększyć salon lub inne pomieszczenie.
Dzisiaj sporo fajnych porad odnośnie urządzania pomieszczeń oraz krótki opis wybranych stylów wystroju.

Kwestia stylu prowansalskiego

meble prowansalskieSam styl prowansalski rządzi się swoimi zasadami i należy ich przestrzegać, jeżeli chcemy wprowadzić nieco tego wspaniałego stylu do naszego domu.

Przede wszystkim kolory, które dominują w tym stylu powinny być pastelowe i delikatne; W grę wchodzą wszelkie odcienie żółcieni, beże, kolory naturalnych kamieni i oczywiście biel. Meble w tym stylu są raczej drewniane, jednak zawsze z dodatkiem metalu, bądź kamienia, zwłaszcza w kuchniach i przy kominkach.

Powyginane nóżki oraz geometryczne i kwiatowe wzory (lawenda) to również cecha tego właśnie stylu.

Raczej stawia się na naturalne i pobielane drewno aniżeli na laminat czy wysoki połysk.
Co do podłóg to powinny być kamienne, ewentualnie płytki ceramiczne lub ostatecznie drewno naturalne.

Wikipedia o meblach

meble prowansalskie
Zestaw mebli to pewien zbiór mebli o skorelowanej formie plastycznej i konstrukcyjnej pozwalającej na różnorodne ich zestawianie.
Często są to "meble w paczkach", do samodzielnego montażu. Komplet mebli, "garnitur mebli", to zbiór mebli o określonym składzie, funkcji i przeznaczeniu, np.

komplet gabinetowy, młodzieżowy, kuchenny, "sypialnia", "jadalnia" itp. Meble regionalne powiązane są formą i konstrukcją z elementami folkloru danego obszaru, np.: zakopiańskie, kurpiowskie, kaszubskie itp.

Meble nawiązujące formą do mebli wiejskich, to meble w stylu "rustykalnym". Meble zabytkowe to meble wytwarzane w różnych okresach historycznych i zawierające w sobie cechy charakterystyczne dla danej epoki, czy też okresu historycznego, zachowane w jak najmniej zmienionej formie do naszych czasów.

Współczesne meble naśladujące style minionych epok i nawiązujące konwencją formy do mebli dawnych epok to "meble retro" lub "meble stylowe".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble

Przemeblowanie w salonie

Zmiana dekoru w salonie wcale nie musi pochłonąć nie wiadomo jakich pieniędzy, wystarczy sobie wszystko zaplanować i zrobić z głową, a cały remont nie pochłonie dużego budżetu.
Przede wszystkim należy spróbować przerobić swoje dotychczasowe meble, aby pasowały do wybranego przez nas stylu i tutaj sprawa jest bardzo ułatwiona, gdy mamy meble drewniane, gdyż najlepiej nadają się do obróbki.
Kolejną sprawą jest podzielenie obecnych dodatków na te, które nam się przydadzą i te, które muszą zostać zmienione.
Warto też od razu pomalować ściany, ogólnie poleca sie kolor biały, gdyż po dobraniu mebli i dodatków pasuje do wszystkiego.
Najważniejsze jednak to mieć wizję i do niej dążyć..
Dodane: 20-08-2016 07:14

Tagi: meble prowansalskie styl wnętrza Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie