Jest wiele rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne. Montaż jednak wymaga sporego doświadczenia, z tego powodu należy skontaktować się z osobą, która montuje .
Wydajność pompy ciepła w Wikipedii
Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną). Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła
Ogrzewanie C.O. definicja z Wikipedii
We współczesnym rozumieniu jest to dostarczenie ciepła do elementów grzejnych zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach za pomocą gorącej wody. Jednak zakres tego pojęcia jest szerszy ? jest to dystrybucja ciepła po budowli, uzyskanego z przetworzenia paliwa w jednym, specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu, kotłowni, w tym przypadku piec nazywany jest kotłem centralnego ogrzewania, a elementy przekazujące ciepło w pomieszczeniach to grzejniki (tzw. potocznie ?kaloryfery?). Do rozprowadzania ciepła wykorzystuje się wodę, parę wodną lub powietrze. Stosuje się systemy obejmujące jedno mieszkanie (centralne ogrzewanie etażowe), jeden budynek, kilka budynków, a nawet całe miasta.
W instalacjach obejmujących jeden budynek woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (CO grawitacyjne) lub jej przepływ jest wymuszany pompą. W większych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem. Z uwagi na to, iż ogrzewanie grawitacyjne wymaga zastosowania rur o większej średnicy i większej powierzchni grzejników (znacznie mniejszy przepływ czynnika grzewczego przez grzejniki), obecnie prawie w ogóle nie jest stosowane. Także w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych) stosuje się obieg wymuszony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie
Wygodne ogrzewanie
Wygodne i wydajne ogrzewanie- to marzenie wielu właścicieli domów jednorodzinnych, większość z nich jest ogrzewana piecami na węgiel lub drewno. Takie ogrzewanie jest na dzień dzisiejszy dość stare i w porównaniu do innych metod, nieefektywne. Do tego jest to rodzaj ogrzewania, które potrzebuje stałej obsługi ze strony człowieka- dokładanie paliwa do paleniska, wyciąganie popiołu i prace serwisowe. Z pewnością nie jest to dla ludzi ze słabym zdrowiem, lub osób starszych.
Na dzień dzisiejszy można w domu zamontować ogrzewanie elektryczne, klimatyzację, która może grzać nam pomieszczenia, albo pompę ciepła. To ostatnie rozwiązanie ma jeszcze kolejną zaletę: jest dofinansowywane przez państwo, co pomoże obniżyć koszty jest montażu w naszym budynku.