Kontakt biznesowy z Chinami to duży atut na rynku krajowym, a to chyba najistotniejsza sprawa.

Nie dla ostrożnych - Chiny

towary z chintowary z chinJeżeli nie czujemy się pewni siebie to prawdopodobnie interesy w Chinach nie są dla nas.

Oczywiście można podjąć współpracę z firmą zajmującą się takimi rzeczami- jednak również od nas będzie wymagane jakieś zaangażowanie w całą sprawę.

Koniec końców to nasz...biznes i to my chcemy na tym skorzystać.

Wynajęcie firmy to dobry pomysł również dlatego, że często mają oni tam swoich ludzi, którzy maja już jakąś określoną pozycję w tamtejszej hierarchii biznesowej i nie tylko.

Tacy ludzi ułatwią zawarcie korzystnych umów i uchronią przed próba oszustwa- co niestety często się zdarza w przypadku zawierania współpracy z kimś spoza kręgu wpływów.

Dlaczego warto pojechać na targi w Chinach

Targi w chinach odbywają się regularnie w większych miastach takich jak Szanghaju.

Daje to możliwość zakupu towaru po okazyjnej cenie, a nawet zawarciu stałej współpracy z miejscowym dostawcą lub producentem.

Targi to również świetna okazja, aby poznać trochę kulturę robienia interesów w Chinach, ta wiedza może okazać się kluczowa w przyszłych transakcjach.
Pozwoli nam na negocjowanie ceny towarów lub ustalaniu szczegółów produkcji i później transportu do miejsca docelowego.

Podsumowując to warto chociaż raz przybyć na targi towarów i przekonać się na własnej skórze jak wygląda chiński świat handlu i obrotu towarami.

Interes w Chinach

Robienie interesu w Chinach do łatwych nie należy. Trzeba się przygotować przede wszystkim na duże różnice kulturowe, które nijak mają się do tych znanych nam z Europy. Trzeba pamiętać, że to kraj, który dopiero od niedawna jest otwarty na tego typu współpracę, co za tym idzie nie do końca potrafią się dostosować do naszej kultury i sposobów załatwiania różnych spraw- w tym także związanych z biznesem.

Mając to na uwadze należy bardzo ostrożnie stawiać tam swoje kroki i podejmować decyzje mając na uwadze te właśnie różnice..

Dodane: 17-08-2015 16:11

Tagi: chiny targi import,towary

Widok do druku:

towary z chin

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: