O kupowaniu zabawek

Dodane: 19-07-2016 11:12
O kupowaniu zabawek Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Historia drewnianych zabawek

Chociaż nowoczesne, kolorowe i bardzo różnorodne zabawki z drewna dla dzieci mogą dla niejednej osoby stanowić zaskoczenie dla niejednej osoby, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku, to jednak tradycja wyrobów dla dzieci z drewna sięga zamierzchłych czasów. Co prawda, tego typu produkty są teraz w niezwykle atrakcyjnej formie, nieporównywalnej wręcz z na przykład drewnianymi klockami sprzed trzydziestu lat, to jednak te dwa przedmioty coś ze sobą łączy. Idea tworzenia klocków i innych zabawek z drewna się nie zmieniła, chociaż w obecnych czasach wynika to bardziej z troski o ekologię niż z powodu braku innych materiałów do wytwarzania zabawek.

Klocki - kilka ciekawych faktów

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki

Dlaczego warto wybrać drewniane zabawki?

Szukasz trwałych zabawek wykonanych z tworzywa przyjaznego najmłodszym? Masz dość sztucznych, plastikowych tworzyw obecnych właściwie w każdej dziedzinie naszego życia? Chcesz czegoś unikatowego dla swoich pociech? Zdecyduj się na zabawki z drewna dla dzieci! Zaokrąglone kształty sprawią, że nawet najmłodsze dziecko będzie mogło bawić się tego rodzaju zabawkami, natomiast różnorodne kształty sprawią, że każde z dzieci znajdzie coś dla siebie w drewnianym asortymencie. Takie rozwiązania są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także korzystnie wpływają na rozwój dzieci, na przykład z tego względu, że poznają one różne materiały, a nie tylko plastik.