Walory estetyczne sk贸ry

olejek r贸偶anyCodzienna piel臋gnacja jest bardzo wa偶na dla zachowania odpowiednich walor贸w estetycznych naszej sk贸ry.
Je偶eli mamy sk贸r臋 alergiczn膮, sk艂onn膮 do podra偶nie艅, powinni艣my zrezygnowa膰 z wi臋kszo艣ci膮 kosmetyk贸w, kt贸re stosujemy.
Zamiast nich powinni艣my stosowa膰 kosmetyki i olejki naturalne, kt贸re s膮 dla naszej sk贸ry neutralne i poprawiaj膮 jej stan.

Olejki 艣wietnie pomagaj膮 na podra偶nienia i zaczerwienienia.

Olejki - cytat z Wikipedii

Do po艂owy XX wieku olejki by艂y uwa偶ane przez botanik贸w za produkt odpadowy przemiany materii, niemaj膮cy wp艂ywu na rozw贸j ro艣lin.
Sytuacja uleg艂a zmianie z chwil膮 opublikowania pracy Fraenkla (1959), kt贸ry stwierdzi艂, 偶e metabolity wt贸rne decyduj膮 o 偶ywieniowych zachowaniach owad贸wpotrzebny聽przypis. Spostrze偶enie zapocz膮tkowa艂o intensywny rozw贸j bada艅 w dziedzinie ekologii, dotycz膮cych koewolucji biochemicznej zwierz膮t i ro艣lin oraz roli substancji semiochemicznych w kszta艂towaniu struktury wsp贸艂czesnych ekosystem贸w.殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki

oleum aetherium oleum aethereum) ? ciek艂a

olejek r贸偶any
Olejek eteryczny (艂ac.

oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciek艂a, lotna substancja zapachowa, znajduj膮ca si臋 najcz臋艣ciej w specjalnych kom贸rkach tkanki wydzielniczej ro艣lin.

Takie kom贸rki s膮 charakterystyczne dla ro艣lin olejkodajnych, na przyk艂ad gatunk贸w z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych.
Pod wzgl臋dem sk艂adu olejek jest mieszanin膮 rozmaitych zwi膮zk贸w chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych zwi膮zk贸w organicznych, w tym zawieraj膮cych azot i siark臋 zwi膮zk贸w o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki.

Widok do druku:

olejek r贸偶any

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: