Ogólnie o firmie sprzątającej

Dodane: 07-04-2016 15:28
Ogólnie o firmie sprzątającej Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej, oferującej szeroki wachlarz usług?

Porządek w miejscu pracy

Ważną kwestią w miejscu pracy jest to, żeby było czysto. Wiadomo, że nie zawsze mamy możliwość by zadbać o to we własnym zakresie, dlatego warto albo wynająć biuro w takim miejscu, gdzie usługa sprzątania jest wliczona w koszt, albo (jeśli nasza firma jest rozwinięta i ma swój biurowiec) poszukać zewnętrznej firmy sprzątającej. W pracy porządek jest bardzo ważny, zwłaszcza w przestrzeniach biurowych. Ład w najbliższym otoczeniu sprawia, że możemy się skupić na zadaniach, jakie mamy do zrobienia, a nie na śledzeniu warstwy kurzu na szafkach, czy też sterty porozrzucanych po biurze papierków.

Firma sprzątająca pracująca w szkole

Dyrektor szkoły czasami decyduje się na wynajęcie całej firmy sprzątającej zwłaszcza, jeżeli budynek szkoły przez niego nadzorowany jest bardzo duży i posiada wiele klas lekcyjnych oraz innych pomieszczeń. Zwykle przed rozpoczęciem zajęć szkolnych przeprowadzane jest czyszczenie toalet i sprawdzanie stanu klas lekcyjnych. Natomiast po zakończonych lekcjach zmywane są podłogi i ścierane kurze. W razie potrzeby osoba zatrudniona w firmie sprzątającej może zmieść podłogę jeszcze w trakcie prowadzonych zajęć szkolnych. Co jakiś czas przeprowadzane są także gruntowne porządki w szkole połączone z myciem okien i pastowaniem podłóg. W okresie wiosenno-letnim przeprowadzane są także prace porządkowe na zewnątrz szkoły.

Sprzątanie po budowie

Z czym kojarzy się remont? Z wszechobecnym pyłem, klejami, zaprawami, szpachlami i farbami. Zwłaszcza większy remont tak właśnie wygląda.

Remontowałem wiele mieszkań i zawsze najgorszą rzeczą po wszystkim było sprzątanie. Z czego najbardziej uciążliwy jest pył z gładzi szpachlowych - dostaje się on dosłownie wszędzie. Wszystko w mieszkaniu jest zakurzone - i to mimo stosowania folii, zasłaniania drzwi i tak dalej.

Aczkolwiek sam pył sprząta się dość łatwo. Bardziej uciążliwe jest usuwanie resztek gładzi czy tynków - dlatego tak ważne podczas remontu jest dokładne i staranne osłanianie powierzchni, które nie mają zostać zabrudzone. Nie ma nic gorszego niż skrobanie zaschniętego tynku i farby z nowych okien. Koszmar.