taxi modlin

Taksówki już na stałe wkomponowały się w ulice miast.
Z coraz większą częstotliwością też można zauważyć je na długich trasach- to jeden z wielu przykładów popularnych tras dla taksówkarzy.

Taksówka zbiorowa

Taksówkami zbiorowymi...są zazwyczaj prywatne samochody osobowe lub minibusy.

Ten środek transportu różni się od zwykłych taksówek faktem zabierania wielu pasażerów, z góry ustalonym celem podróży (każdy kierowca zwykle wozi pasażerów tylko na jednej trasie) oraz zapewnianiem komunikacji na trasach międzymiastowych, a czasem także międzynarodowych.

Od autobusów w transporcie publicznym taksówki zbiorowe różnią się natomiast brakiem ustalonego rozkładu jazdy - taksówki zbiorowe odjeżdżają, kiedy znajdzie się komplet pasażerów (czasem czeka się nawet cały dzień, jednak na często uczęszczanych trasach jest to wydajne rozwiązanie).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka_zbiorowa

Autobus czy taksówka?

Coraz więcej ludzi ma swoje samochody, często każdy członek rodziny ma swój- co daje nam około 2-3 aut na rodzinę.
Dlatego komunikacja miejska odnotowuje spadki w przewozach pasażerów (w ciągu ostatnich lat nawet o 8 tys. mniej w stosunku do lat poprzednich). Sytuacja raczej nie ulegnie poprawie, jeżeli komunikacja miejsca dalej będzie wypadała tak niekorzystnie. Często brakuje połączeń lub nie są wystarczająco często. Dlatego ludzie decydują się raczej na własne auto, taksówkę czy podwózkę przez znajomych czy też rodzinę. Jest to wygodniejsze i szybsze rozwiązanie problemu w przedostaniu się z miejsca na miejsce.

Postój awaryjny

taxi modlinWyobraźmy sobie, że jedziemy pociągiem czy PKS'em i w wyniku awarii nie możemy dostać się w miejsce docelowe.
Co wtedy? Większość ludzi czekałaby na transport zastępczy, który jednak nie zawsze dociera na czas.
Jeżeli mamy umówione spotkanie to już jest ryzyko, że nie zdążymy. Wtedy prawdopodobnie dojdziemy do wniosku, że warto wezwać taksówkę. Co generalnie jest tak naprawdę jedyną opcją, żeby zdążyć dotrzeć na miejsce na czas.
Co ciekawe możemy później próbować odzyskać pieniądze wydane na taksówkę od przewoźnika, jednak dokładnie o tym napiszę przy okazji..
Dodane: 26-08-2015 19:03

Tagi: Warszawa transport taxi modlin

Widok do druku:

taxi modlin

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: