Wyznaczanie granic działek

us┼éugi geodezyjne malborkus┼éugi geodezyjne malbork Podzia┼é trenu na dzia┼éki nale┼╝─ůce do r├│┼╝nych w┼éa┼Ťcicieli w wielu przypadkach nie budzi wi─Ökszych w─ůtpliwo┼Ťci, zw┼éaszcza je┼Ťli zosta┼é on ustalony dawno temu i ka┼╝dy go respektuje.

Zdarzaj─ů si─Ö jednak pewne niejasno┼Ťci, kt├│re trzeba wyja┼Ťni─ç.

Takie przypadki cz─Östo maj─ů miejsce podczas planowania budowy domu ? w├│wczas wyznaczenie granic dzia┼éki jest konieczne do sporz─ůdzenia map w celach projektowych, a ponadto sam w┼éa┼Ťciciel zyskuje pewno┼Ť─ç gdzie dok┼éadnie ko┼äczy si─Ö jego ziemia.

W takich sytuacjach niezb─Ödna jest pomoc geodety, kt├│ry dzi─Öki swojej wiedzy, do┼Ťwiadczeniu i odpowiedniemu sprz─Ötowi b─Ödzie w stanie dokona─ç dok┼éadnych pomiar├│w, a co za tym idzie - rozwia─ç wszelkie w─ůtpliwo┼Ťci.

Pami─Ötajmy jednak, ┼╝e musi to by─ç specjalista z odpowiednimi uprawnieniami.

Kto dokonuje pomiar├│w grunt├│w?

Dokonanie pomiar├│w gruntu konieczne jest w r├│┼╝nych sytuacjach, najcz─Ö┼Ťciej jednak ma ono miejsce w przypadku przygotowa┼ä do budowy, niezale┼╝nie od tego czy inwestycja jest prywatna czy te┼╝ w jej ramach ma powsta─ç budynek u┼╝yteczno┼Ťci publicznej.
Aby takie pomiary mog┼éy zosta─ç w┼é─ůczone do niezb─Ödnej dokumentacji sporz─ůdzanej podczas budowy i do uzyskania na ni─ů pozwolenia, musz─ů dokona─ç ich specjali┼Ťci z odpowiednimi uprawnieniami czyli geodeci.
Aby uzyska─ç te uprawnienia trzeba spe┼énia─ç okre┼Ťlone przepisami prawa warunki, dlatego poszukuj─ůc geodety nale┼╝y sprawdzi─ç, czy wybrany specjalista ma niezb─Ödne do wykonywania zawodu kompetencje.
W przeciwnym razie wydana przez niego opinia mo┼╝e okaza─ç si─Ö z nie wystarczaj─ůca.

Kiedy trzeba wezwa─ç geodet─Ö?

Geodezja to do┼Ť─ç szeroka dziedzina, jednak geodet─Ö wzywamy w do┼Ť─ç konkretnych sytuacjach.
Poniewa┼╝ specjalista ten zajmuje si─Ö m.in. pomiarem dzia┼éek i grunt├│w oraz wykonywaniem map w celach projektowych, z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů jego opinia b─Ödzie potrzebna podczas budowy, niezale┼╝nie od tego, czy realizujemy inwestycj─Ö prywatn─ů czy te┼╝ konieczne jest skorzystanie z us┼éug geodety podczas wznoszenia autostrady lub innych obiekt├│w u┼╝yteczno┼Ťci publicznej. Oczywi┼Ťcie to nie jedyne sytuacje, kiedy pomoc geodety jest nieodzowna.

Specjalista ten mo┼╝e by─ç wsparciem r├│wnie┼╝ w przypadku r├│┼╝nego rodzaju spor├│w o granic─Ö s─ůsiaduj─ůcych ze sob─ů dzia┼éek lub w przypadku konieczno┼Ťci wyceny nieruchomo┼Ťci. .

Dodane: 16-11-2018 02:15

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Poprzednie wpisy:

Nast─Öpne wpisy: