architekci radom

Dom rozpoczyna się od planu i projektu, a odpowiedni projekt to dobry dom.
Dobrze jest odpowiednio wybrać , które są najlepsze.

Początek ekologicznego budownictwa

Pionierami we wprowadzaniu w do architektury zrównoważonego rozwoju byli w roku 1970 Ian McHarg w USA oraz Brenda i Robert Vale w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.
Od tamtego czasu odnotowano przyspieszony wzrost liczby budynków, które spełniają lub zmierzają do spełniania zasad ekologicznego budowania. Obecnie oczekuje się, że architekci będą budowali zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przykładem takiego budownictwa jest Dynamic Tower, który będzie zasilany przez turbiny wiatrowe i panele słoneczne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura

Projekt a rzeczywistość

Wizualnie dobry i ładny projekt budynku nie zawsze jest funkcjonalny, a z pozoru dobry rozkład pomieszczeń może w rzeczywistości przysporzyć wielu problemów w użytkowaniu budynku.

Dlatego wybierając projekt przyszłego domu warto porządnie się zastanowić i skupić na cechach projektu, które nas nie przekonują i je zmienić. Możne też konsultować się z kilkoma biurami architektonicznymi i zdecydować, które biuro wg nas oferuje najlepszą cenę w stosunku do jakości projektów i ich ewentualnych zmian i poprawek.

Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność domu, ale o tym później.

Reguły w projektowaniu

architekci radomProjekt budynku powinien zawierać w sobie trzy podstawowe cechy: trwałość, użyteczność i piękno.
Te cechy pochodzą z pracy o architekturze napisanej przez Witruwiusza w I w.

p.n.e.

I te trzy zasady powinny przyświecać każdemu projektowi, każdego możliwego rodzaju budynku. Trwałość budynku jest bardzo istotna, jednak wydaje się, że dzisiaj schodzi na dalszy plan i nie zawsze projektuje się budynek, aby stał przysłowiowe wieki. Użyteczność budynku, zwłaszcza mieszkalnego, to chyba najważniejsza z tych trzech cech. Dom ma być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu..

Widok do druku:

architekci radom

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: