Psychiatra - nie wstydź się

Dodane: 26-09-2016 06:31
Psychiatra - nie wstydź się

Diagnozowanie problemów psychiatrycznych pacjentów szpitala

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.

Wsparcie farmakologiczne leczenia dzieci pozostających w trudnej sytuacji rodzinnej

Dzieci pozostające przez dłuższy czas w trudnej sytuacji rodzinnej mogą wymagać podjęcia jakiejś interwencji psychologicznej lub psychiatrycznej w państwowym lub prywatnym gabinecie. W czasie terapii poddawane analizie będą rysunki rodzinne wykonywane przez dzieci. W przypadku dzieci, które są jeszcze małe lub bardzo zamknęły się w sobie, analiza ich rysunków może znacznie więcej powiedzieć o naturze problemu rodzinnego niż sama rozmowa. Analizowany będzie także sposób zachowania dzieci w czasie, kiedy pozostają w towarzystwie swoich rodziców, a w razie potrzeby psychiatra będzie mógł wystąpić do sądu o ograniczenie praw rodzicielskich dotychczasowych opiekunów prawnych dziecka. Czasami jego leczenie będzie musiało również zostać wsparte odpowiednią farmakologią.

Pomoc psychiatryczna dla osób, które straciły swoich bliskich

Strata bliskich osób jest bardzo trudnym doświadczeniem, dlatego powinna być ona przepracowywana z psychologiem, a niekiedy wymaga pomocy psychiatry. Może bowiem skutkować wystąpieniem depresji, która niekiedy stanowi już zagrożenie dla zdrowia i życia osoby chorej. Dlatego osoby przeżywające stratę swoich bliskich bardzo często trafiają do szpitali psychiatrycznych na obserwację, a po wyjściu z nich potrzebują jeszcze prywatnej pomocy psychiatrycznej. W ich leczeniu bardzo dużą rolę odgrywa także farmakologia, która może być odpowiednio wprowadzana przez doświadczonych psychiatrów. Zdarza się także, że osoby, które przeżyły śmierć bliskich połączoną z jakimiś szczególnie ciężkimi przeżyciami wymagają pomocy psychiatry przed powrotem do rodzinnych stron.