Rośliny ozdobne w ogrodach

d niewielkich rozmiarówW małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem,

Rośliny ozdobne w ogrodach Ogród to nie tylko róże, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i z reguły są mało wymagające.

Ogród niewielkich rozmiarów

W małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy.

Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny. Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach. Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.


Definicja dzikiego ogrodu w Wikipedii

Dziki ogród ? nurt w ogrodnictwie zapoczątkowany przez Williama Robinsona (1938-1935). Przełom w sztuce i projektowaniu ogrodów zapoczątkowany w Anglii. Autor zalecał stosowanie go zarówno do ogrodów prywatnych jak i publicznych. Ta 'dzikość' nie propagowała nieporządku i chaosu panującego w ogrodzie oraz stosowania wyłącznie gatunków rodzimych ? dziko rosnących. Była to natomiast sztuka mieszanina roślin dzikich oraz uprawianych (także tropikalnych i subtropikalnych), które mogły przetrwać na dworze cały rok, w warunkach zbliżonych do naturalnych np. na terenach podmokłych.

Dziki ogród poprzez swoja formę miał na celu pokazanie indywidualnego piękna roślin w zależności od układu.

W Niemczech idee 'dzikiego ogrodu' propagował Karl Foerster

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziki_ogród


Japonia to...

Dla europejczyków Japonia kojarzy się głównie z sushi, samurajami i dla niektórych z anime (czyli chińskimi bajkami). Jednak mało kto kojarzy ją sobie z pięknymi ogrodami, 'kraj kwitnącej wiśni' jest pięknie przyozdobiony nie tylko wiśniami.

Ogrody Japońskie to przede wszystkim harmonia i troska o detale. Taki ogród bogaty jest też w liczne symbole ważne dla Japończyków. W kwestii roślin to dominują tutaj małe i średnie drzewka (najczęściej bonsai). Nieodłącznym elementem takiego ogrodu powinna być woda, która w połączeniu ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu, kamieniami i trawami daje wspaniały efekt, który cieszy oko.



© 2019 http://liceum13.waw.pl/