Sądownictwo w Polsce

rdziej popularna usługa w biurach radców prawnych. Sprawa może być spowodowana tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują śmiesznie niskie stawki odszkodowania, nawet za poważne wypadki. Na szczęście wprawny radca prawny zaż

Dodane: 18-03-2016 05:47
Sądownictwo w Polsce prawnik Śląsk
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, dobrze trafiłeś. Dowiedz się więcej klikają tutaj =>

Kwestia odszkodowania

Odszkodowania, a raczej ich odzyskiwanie, czy walczenie o wyższe kwoty to coraz bardziej popularna usługa w biurach radców prawnych. Sprawa może być spowodowana tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują śmiesznie niskie stawki odszkodowania, nawet za poważne wypadki.

Na szczęście wprawny radca prawny zażąda opinii biegłych, powoła się na kartę kwotową przy rozliczeniach wysokości odszkodowań danego towarzystwa i tak dalej. Większość spraw tego typu kończy się bezapelacyjnym wyrokiem nakazującym spłatę wyższego odszkodowania na rzecz poszkodowanego.

Znów o rozwodzie

Opiekunowie, którzy decydują się na rozwód lub separację powinni zadbać, by w konsekwencji do ich wyboru nie cierpiały osoby najbardziej niewinne i najwrażliwsze, a więc dzieci. Jeśli już nie ma innego wyjścia i w grę wchodzą prawnicy, a sprawa kończy się w sądzie, może to wpłynąć negatywnie na ich psychikę. Małe dzieci czują się najbardziej winne rozpadowi małżeństwa rodziców i nie mogą się z tym pogodzić. Psychologowie ostrzegają, że dzieci, których rodzice się rozstają, czują się bardzo źle, gdy muszą zdecydować, z kim chcą mieszkać. Nie powinno się ich wykorzystywać jako osobistych narzędzi do sprawienia przykrości drugiej stronie, ponieważ może się to skończyć bardzo źle dla ich rozwoju ? wprawić je w kompleksy lub spowodować obniżenie samooceny. Prawo jest po stronie maluchów, jak i naszych nastoletnich pociech ? istnieją możliwości polubownego rozwiązania kwestii wspólnego wychowania dzieci. Porady prawne mogą pomóc to ustalić, jednak nie muszą kończyć się sprawą sądową. Warto o tym pamiętać.

Definicja piractwa medialnego:

Piractwo medialne ? potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.

Według twórcy ruchu Wolnego oprogramowania, Richarda Stallmana, termin ?piractwo? ma wpływać na świadomość i oceny moralne użytkowników przekonując, że dzielenie się informacją z innymi jest złe i moralnie równoważne napadaniu na statki, porywaniu oraz mordowaniu załogi i pasażerów (piractwo). Stallman proponuje zamiast tego określenia używać neutralnych pojęć takich jak zabronione kopiowanie (ang. prohibited copying) czy nieautoryzowane kopiowanie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piractwo_medialne