przedtreningówki

Wspomaganie treningów jest dzisiaj na dość wysokim poziomie.

Dostępne jest dużo środków, które trzeba używać na różnych etapach treningu - tak jak - sama nazwa wskazuje powinno się je używać przed treningiem.

Fitness- historia i początki

Początki...fitnessu łączyć należy z wynalezieniem i rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką był aerobik.
Kolebką aerobiku są Stany Zjednoczone.
Za wynalazcę tej formy ćwiczeń uznawany jest dr Kenneth Cooper, który w latach 70.
był lekarzem w Narodowej Agencji Aeronautyki USA (NASA).

Opracowywał on programy kondycyjne dla amerykańskich kosmonautów.

Przeprowadził liczne badania na wielu tysiącach osób, które pozwoliły mu na stworzenie założeń aerobiku. Cechą charakterystyczną ćwiczeń "aerobowych" (czyli tlenowych) było to, że układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracował w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness

Wykorzystaj swoja masę ciała do ćwiczeń

Trenować można na wiele sposobów i siłownia czy fitness to tylko kilka opcji.
Jazda rowerem, na wrotkach czy bieganie to też formy treningu i warto je wplatać pomiędzy ćwiczenia na siłowni.
Jeżeli nie mamy pieniędzy na karnet na siłownię czy zwyczajnie nie mamy czasu na regularne ćwiczenia można trenować bez sprzętu. Przy tego rodzaju trenowaniu wykorzystuje się masę własnego ciała do budowania masy mięśniowej i odchudzania.

Podstawowa różnica pomiędzy treningiem na siłowni, a takim bez sprzętu to na pewno wolniejsze postępy.

Jednak trenowanie bez sprzętu ma swoje zalety i bez wątpienia przynoszą równomierny przyrost masy mięśniowej, co oznacza minimalne ryzyko wystąpienia rozstępów.

Mądrze o rekreacji

przedtreningówki
Rekreacja, aktywny wypoczynek (łac.
recreo ? odnowić, ożywić) ? forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką.
Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. W architekturze ? potoczne określenie przestrzeni w budynku szkolnym lub na jego zewnątrz przeznaczone na wypoczynek uczniów w przerwach międzylekcyjnych Przyczynia się ona do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym2.
Rekreacja z założenia jest aktywnością dobrowolną.
Jej formy wynikają głównie z typu zainteresowań i miejsca pobytu człowieka.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekreacja.
Dodane: 28-06-2015 17:06

Tagi: sport trening odżywki suplementy zdrowie

Widok do druku:

przedtreningówki