Szukasz alternatywy dla kanalizacji?

czam do tej ostatniej kategorii. Moje bizancjum syfu nie świadczy za dobrze o moich kompetencjach do prowadzenia domu. Ale wiecie co? Są ważniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odziedziczyło się po matce genu pedantyzmu. Oczywiście

Dodane: 06-09-2016 07:48
Szukasz alternatywy dla kanalizacji?

Perfekcyjna Pani Domu? Bardzo śmieszne

Jaką Panią Domu jesteś? Perfekcyjną, wystarczająco dobrą, czy może... hmm.. beznadziejną (żeby nie powiedzieć ***jową)? Ja się chyba zaliczam do tej ostatniej kategorii. Moje bizancjum syfu nie świadczy za dobrze o moich kompetencjach do prowadzenia domu. Ale wiecie co? Są ważniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odziedziczyło się po matce genu pedantyzmu. Oczywiście, to jest przerysowane określenie, może grafomańskie nawet. Ale fakt faktem - sprzątanie nie jest moim życiowym powołaniem. I co z tego!


Kwestie ekologiczne

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to także urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Mniej wody z kranu

Woda jest niezwykle ważnym surowcem, również w sensie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica, ale sprawdzajmy co jakiś czas stan baterii - zakamieniała spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto również sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody pozostanie wysokie, ale poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.© 2019 http://liceum13.waw.pl/