meble prowansalskie

Na strojenie domu czy też mieszkania można przyjąć różną taktykę.
Można iść na tak zwany spontan i kupować rzeczy losowo, mając nadzieję, że będzie dobrze.
Można też od początku obrać jakiś styl i kupować np. i inne dodatki w tym stylu.

Projektant i wizjoner Eames

Charles...Ormond James junior (ur.
17 czerwca 1907, zm. 21 sierpnia 1978) ? amerykański plastyk, architekt, projektant form przemysłowych, scenografii filmowej, ceniony głównie za projekty mebli o nowoczesnych, opływowych kształtach (np.
foteli). Współpracował ze swoją żoną Ray, wraz z którą w 1979 otrzymał Royal Gold Medal.
Współtworzył z nią również projekt pierwszego w historii pierwowzoru meblościanki, a ich dzieła można zobaczyć na ekspozycji rzemiosła artystycznego w Wadsworth Atheneum. Jego imię i nazwisko znajduje się w St. Louis Walk of Fame w kategorii "Architektura i sztuka". Najbardziej znane projekty małżeństwa Eames to: fotel Le Longne Chair oraz krzesła z serii: "Plywood", "Plastic", "Armchair", "Plastic Side Chair" i "Organic Chair".

O poszukiwaniu stylu

meble prowansalskie Zanim znajdziesz swój własny styl, sprawdź który będzie co odpowiadał.
Styl we wnętrzu to nie tylko kwestia dodatków, czy kolorów, ale także funkcjonalności.
Na przykład jeśli marzy ci się mieszkanie eklektyczne, to miej świadomość, że tworzenie tego konkretnego stylu trwa latami i jest to naprawdę dla tych, którzy wiedzą o wnętrzach trochę więcej.

O tym co na ścianach

Sztuka we wnętrzach to bardzo wdzięczy temat - powiesić na ścianie można wszystko, od zdjęć, poprzez obrazy do modnych ostatnio plakatów.

Ale, ale - dekorować trzeba umieć moje panie! Nie jest tak, że musimy się decydować na jedno - czyli że wieszamy tylko obrazy, czy tylko plakaty - te najlepiej wyglądające galerie zawierają dużą dozę indywidualizmu.

Przede wszystkim - nie wieszaj czegoś , bo jest modne.
Wieszaj to, co ci się podoba, co jakoś do ciebie przemawia i zgadza się z gustem (zgodność ze stylem wnętrza mile widziana, ale nieobowiązkowa). Tak więc - atakom klonów mówimy NIE! Nudnym napisom w ramkach, bochomazom które mają tylko robić kolor, no nie wiem...
albo rybki albo akwarium, czyli jeśli sztuka - to naprawdę niech ma jakieś głębsze znaczenie.

Każdy chce klasyka - warto przepłacać za oryginał?

Pytanie, które wcześniej czy później zadaje sobie każda osoba, która interesuje się aranżacją wnętrz - czy warto inwestować w klasyki dizajnu? Na rynku sa sporo tańsze podróby, które wyglądają naprawdę przyzwoicie - ale nie oszukujmy się, tylko na pierwszy rzut oka tak wyglądają! Z drugiej strony te imitacje kuszą - jeśli nie masz nieograniczonych zasobów finansowych (a kto ma???) to naprawdę trudno się oprzeć - oryginalne krzesła Eames kosztują od 1500zł, a plastikowe "projekty inspirowane" można kupić za mniej niż 300! Oj, kusi, kusi... .
Dodane: 13-05-2015 15:09

Tagi: meble prowansalskie dekorowanie aranżowanie

Widok do druku:

meble prowansalskie