przewóz osób warszawa

Transport w nieznanym nam mieście jest trudny, a kiedy mamy ważne spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej. Warto mieć numer na oraz wpisać go sobie koniecznie przed wyjazdem.

Wikipedia: Taksówka

przewóz osób warszawa
Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras1. Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą2. Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic.
W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem3 np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółtyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka

Opłacalność podróży taksówką

Ceny za przejazdy taksówką na pierwszy rzut oka wydają się być wręcz astronomiczne.
Cena 500 zł za przejazd z Warszawy do Łodzi dla kogoś korzystającego z komunikacji miejskiej to suma nie do zaakceptowania, jednak ma ona swoje uzasadnienie. Kwota przejazdu taksówki dalekobieżnej to nie tylko koszt paliwa dojazdu, ale i powrotu taksówki do miejscowości początkowej.
W cenę wliczone są także opłaty amortyzacyjne (zwrot kosztów i napraw pojazdów), opłata dla kierowcy (jego pensja) oraz w przypadku większej firmy kwota, którą zarabia sama firma.
Podliczając te koszty można dojść do wniosku, że taka cena jest mimo wszystko dość uczciwa, a w zamian zyskujemy wygodę podróży oraz przejazd prosto do celu.

Różne formy transportu osobowego

Transport osobowy przybiera różne formy, od pociągów, przez autobusy, na taksówkach i samochodach kończąc.
Prywatne firmy przewozowe rozwijają się coraz bardziej z powodu rosnącego zapotrzebowania na usługi transportowe związane z przewozem osób. Coraz więcej klientów chce dostać się na wskazane miejsce, więc nie skorzystają już z transportu miejskiego (pociągi czy autobusy) dlatego większość z nich wybiera taksówki i przewozy samochodami osobowymi np.

Uber..

Widok do druku:

przewóz osób warszawa