liniał progowy drzwiowy

Jeśli szukasz liniału do wykładzin lub przycinaka, to dobrze trafiłeś - zajrzyj tutaj:

Definicja liniału krawędziowego

liniał progowy drzwiowyDefinicja liniału krawędziowego - dzięki Wikipedii:
Liniał krawędziowy ? urządzenie pomiarowe, które służy do sprawdzania płaskości powierzchni. Jedno czoło liniału jest ścięte pod kątem 90°, natomiast drugie pod kątem 45°.

Robocza część liniału krawędziowego jest zaokrąglona oraz jest pochylona umożliwiając pomiar szczeliny.

Liniał ten przykłada się do sprawdzanej powierzchni w różnych pozycjach jednocześnie obserwując, czy występuje szczelina świetlna między krawędziami liniału a sprawdzaną powierzchnią.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia%C5%82_kraw%C4%99dziowy

Liniał - przydatne narzędzie

Jeśli słowo "liniał" kojarzy się wam z linijką, to bardzo dobrze.
Z definicji jest to linijka bez podziałki, jednak w praktyce stanowi często nieodzowne narzędzie przy kładzeniu wykładzin. Liniałów używa się gdy musimy wykonać cięcie od ściany do ściany - czyli po całej długości potrzebnego nam materiału.
Przykładamy wtedy naszą długaśną linijkę i nie wahając się długo, tniemy równo i szybko.

Bardzo proste w założeniach. Tak proste, że trochę to skomplikowali - po co narzędzie które służy tylko jednemu, w dodatku tak przyziemnemu celowi? Dlatego też, od pewnego czasu liniały można kupić w różnych wersjach, kształtach i długościach - wybór jest ogromny.

Dalej można natrafić na proste kawałki blachy, które i tak zdają egzamin, ale często natrafia się na rozsuwane, wielofunkcyjne narzędzia o przeróżnych zastosowaniach.

Wikipedia o tym co tniemy - linoleum

Posługując się nożem do wykładzin i liniałem, tniemy różne rzeczy.

Wikipedia definiuje nam jedną z najczęstszych "ofiar":

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona.
Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum.
Dodane: 27-01-2016 10:45

Tagi: budowa wykładziny remont narzędzia liniał przecinak

Widok do druku:

liniał progowy drzwiowy

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: