uprzęże wspinaczkowe sklep

Co jest potrzebne do wspinaczki?

Wspinaczka po górach to wspaniały sport, który dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć.
Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może podjąć się takiego wyzwania, a ponadto jeśli już zdecydujemy się to zrobić, powinniśmy koniecznie zadbać o odpowiednie przygotowanie i zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt oraz inne rzeczy.
Najlepiej będzie wynająć instruktora, który nauczy nas właściwych technik oraz opowie co nieco o tym sporcie, dzięki czemu lepiej zrozumiemy jego zasady i dowiemy się, jak należy go uprawiać, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie sprawić sobie żadnych problemów.
Z taką osobą możemy skontaktować się już na kilka dni przed wyjazdem i zarezerwować konkretny dzień.

Asekuracja z użyciem liny

Użycie liny i uprzęży (zazwyczaj również innego sprzętu wspinaczkowego) pozwala na zabezpieczenie wspinacza przed skutkami upadku niezależnie od wysokości dzielącej go od ziemi.
Po odpadnięciu wspinacz zawisa na linie w uprzęży, ewentualnie odbywając przy tym lot, którego energia w dużym stopniu absorbowana jest przez rozciągającą się linę. Asekuracja z użyciem liny może być realizowana na następujące sposoby: Autoasekuracja na uprzednio rozpiętej linie poręczowej.
Tą metodą odbywa się wiele wspinaczek w górach wysokich i na ferratach. Asekuracja liną od góry.
Tak odbywa się na przykład, asekuracja drugiego w zespole przy wspinaczkach wielowyciągowych. Asekuracja na wędkę.
Lina od asekurującego idzie w górę, przechodzi przez stanowisko wędkowe i biegnie w dół do wspinacza. Gdy ten ostatni spadnie, zawisa na linie, jak ryba na wędce. Wspinaczka z dolną asekuracją (opisana niżej) Asekuracja lotna (opisana niżej)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Asekuracja_(wspinaczka)

Co ciekawego można robić w górach?

uprzęże wspinaczkowe sklepMiejscowości górskie to świetny wybór na wakacje dla wielu osób.

Najbardziej taka propozycja spodoba się z pewnością tym, którzy lubią silne emocje oraz czynnie uprawiają różne sporty.

Tylko w takim miejscu możemy oddawać się wspinaczce, jednak warto się do tego odpowiednio przygotować i zaplanować wszystko już przed wyjazdem.
Warto sprawdzić odpowiednie miejsca oraz dowiedzieć się, co należy ze sobą zabrać, ponieważ dzięki temu wszystko przebiegnie bez problemów i zakłóceń.
Wspinanie sie po górach to rozrywka dla wytrwałych, jednak jest to z pewnością niezapomniane przeżycie, którego warto doświadczyć.
Można na taką trakcję wybrać się samemu lub w towarzystwie innej osoby. .

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: